Евгений Опанасенко: “Стремимся воплотить свою мечту – попасть в групповой этап”

ОпанасенкоКрайний защитник луганчан поделился видением поединка с «Легией»

— Євгене, чи спостерігаєте за чемпіонатом Польщі (розмова відбувалася пізнім суботнім вечором. — Є.Д.)?
— Ні, на жаль, по телевізору не показують тамтешню першість…

— Яка була перша думка, коли дізналися, що вашим опонентом у плей-оф буде «Легія»?
— Що це — не найгірший та, водночас, не найкращий жереб. Однак мені було приємно, що не потрапили на «Атлетик».

— Із огляду на інших можливих суперників, чи мали бажаний варіант?
— Та на такій стадії, за великим рахунком, немає різниці, з ким грати. Єдине — не хотілося зій­тися на полі з іспанцями. А так — без різниці. Із кожним гратимемо й битимемося за максимальний результат.

— Як зазначив Вернидуб, із польськими командами ви частенько граєте на зборах. Це може допомогти в процесі підготовки до двобою?
— Складно зразу відповісти… Думаю, на зборах ми більше награвали свої комбінації, ніж приглядалися до суперників.

— Мали змогу для себе переглянути матчі поляків?
— Ні. Лише пам’ятаю, що на момент жеребкування в своєму чемпіонаті в них було три переможні матчі поспіль, отож перебували на першому місці (після цього справи пішли не так успішно: нічия з «Віслою» (1:1) і поразка від «П’яста» (1:2). — Є.Д.). Отож і без глибокого аналізу зрозуміло, що наш опонент — сильна команда, котра регулярно виступає в єврокубках, і 12 разів тріумфувала в своїй лізі. Відтак нас очікують непрості матчі. Утім, усе покаже гра на полі.

— Раджу запам’ятати два прізвища — Дуда (лідер команди) та Николич (вісім матчів — вісім влучень). Їх доведеться щільно опікати.
— Я й не сподівався на те, що в них — слабкі гравці. Повірте, налаштовуватимемося найсерйознішим чином, аби протистояти варшавцям і «перекрити кисень» їхнім гравцям.

— Щодо їхньої манери гри: команда грає й дає грати візаві. На ваш погляд, це сприятиме «Зорі»?
— Думаю, нам це на руку. Першим номером наша гра гірше поставлена, ніж на контратаках. Якщо поляки гратимуть, і нам дозволятимуть контратакувати, то це буде лише плюсом для нас.

— До речі, помітив, що в матчах проти команд оборонного плану в «Зорі» цьогоріч виникають проблеми: «Металіст» — 0:0 і «Сталь» — 0:2…
— Це вже в минулому. У будь-якому випадку старатимемося виграти.

— Спочатку приймаєте «Легію» вдома. Чи важлива для вас послідовність поєдинків?
— Особисто для мене — ні. Дуель складається з двох матчів, і в обох потрібно перемагати. За такої умови немає різниці, де спершу грати.

— Чи відчуваєте, що в Києві команда має підтримку, котра окриляє гравців?
— Авжеж! Пам’ятаю, на матч-відповідь із «Шарлеруа» прийшло чимало людей — не сподівався навіть на таку кількість. Маю надію, наступного разу глядачів буде ще більше, а трибуни знову спонукатимуть нас іти вперед. Це обов’язково додасть нам упевненості.

— Столиця у цьому плані ліпший варіант, аніж Запоріжжя?
— На «домашні» матчі, справді, приходить небагато вболівальників. Утім, думаю, якби Запоріжжю дозволили приймати матчі Ліги Європи, то «Славутич-Арену» заповнювали би наполовину.

— Любенович розповідав, що клуб уже заохотив преміями. Це додає наснаги?
— Ми, футболісти, насамперед прагнемо втілити свою мрію — потрапити в груповий етап. А дадуть згодом бонуси чи ні, це вже другорядна справа.

— Торішній досвід стане цього разу в нагоді?
— Я лише півроку в команді, проте впевнений, що це зіграє свою роль. Команда торік провела кілька матчів кваліфікації та плей-оф на хорошому рівні. Утім, забракло дещиці талану. Дай, Боже, щоби зараз усе склалося сприятливіше.

— Вас Вернидуб не шкодує: випускає на два матчі за тиждень. Витримуєте такий ритм?
— Звичайно! Для мене це хороший досвід і урок. Якщо подивитися на Англію: там люди щорічно так виступають. Отож у цьому нічого особ­ливого немає. Головне — правильно готуватися.

— Чи готова команда тимчасово пожертвувати чемпіонатом заради путівки до групової стадії?
— Ми максимально налаштовуємося щоматчу. Лише на рівні підсвідомості, можливо, є думки, що єврокубки — бажаніша мета. Проте відвертого акценту немає. Хочемо перемагати в усіх турнірах.

— Чи фінансовий стан у ФК дозволяє без зад­ніх думок виходити на поле?
— Уважаю, якщо футболіст уже вийшов на поле, його думки повинні бути спрямовані лише на гру. Якщо думати про те, що тобі гроші не платять, краще вже не брати участі в матчах. Так у нас у команді й робиться.

— Чи відчувається, що «Зоря» потребує свіжої крові?
— У нашому колективі разом із воротарями працює 25 виконавців. Думаю, існує непогана конкуренція. Однак од хорошого футболіста жодна команда не відмовиться.

— Як гадаєте, у чому полягає козир луганців, який допоможе в протистоянні з поляками?
— Маю надію, досягнемо бажаного за рахунок якісної реалізації моментів.

“Украинский футбол”