Евгений Опанасенко: “У игроков, которые длительное время выступают в «Заре», были не большие задержки. Говорят, что погасили их”

ОпанасенкоЗащитник «Зари», находясь в хорошем настроении, рассказал об истоках победы над «Ворсклой», успешную первую часть сезона и отсутствие задолженностей

— Погодні умови й поле були складними, — нарікає Євген. — Із іншого боку, виокремлю матч як найпринциповіший і найбойовитіший за напруженням і налаштуванням. Ось такий складний видався поєдинок. Добре, що вдалося перемогти.

— Здається, жахливий стан газону завадив, аби зустріч була видовищною.
— Зрештою, вчора на першому місці стояв результат. Отож гра, справді, вийшла неяскравою. Було більше боротьби, ніж футболу. Та нічого! Головне, що розжилися трьома балами.

— Як на мене, запорукою успіху стала надійність оборони. Вочевидь, Юрій Вернидуб акцентував особливу увагу на цьому компоненті?
— Авжеж, адже домовилися більше діяти на контратаках. Знали, що в полтавців сильна лінія нападу. Відтак потрібно було перекрити всі зони. «Ворсклі» вдалося створити лише кілька серйозних моментів. У першому таймі нас виручив Шевченко, а в другому Чеснаков пробив вище воріт. Здається, більше нашим воротар ніхто не загрожував.

— Цьогоріч, коли були у статусі вільного агента, перебували в таборі команди Сачка, втім, у підсумку, опинилися в «Зорі». Чи не було бажання показати, що даремно свого часу не запропонували вам контракт?
— Якомусь тренеру я підходжу під його стиль і бачення футболу, комусь — ні. Це — частина футбольного життя, тому нормально сприйняв отаку ситуацію. Попри все, на кожен поєдинок налаштовуюся сповна викладатися. Отож не дивлюся, хто по іншу сторону поля — «Ворскла», «Шахтар» чи «Говерла».

— Складається враження, що перемога над «Дніпром» здійняла полтавців до небес. Чи не помічали, що суперник діяв занадто самовпевнено?
— Ні. Полтавці від стартового свистка заволоділи ініціативою, великими силами бігли вперед. Однак їм не вдалося отримати з цього дивідендів. Згодом ми взяли поєдинок під свій контроль. На щастя, змогли довести справу до логічного завершення.

— Чи була змога після фінального свистка подивитися матч за участю вашого прямого конкурента за бронзові медалі — «Дніпро» — «Волинь»?
— Ні, бо зразу сіли в автобус, який відвіз нас у Запоріжжя. О дев’ятій вечора заїхали в місто, а за півгодини лише потрапили додому. Тому лише в теленовинах побачив, як зіграли дніпряни.

— Якою ж була реакція, коли дізналися про чергову поразку
— Тішився, звичайно. Третю сходинку не щодня обіймаєш. Тим паче вже минула левова частина першості. Коротше, приємне становище, всі задоволені.

— Літньо-осіння частина першості позаду. Які її підсумки?
— Кажу ж, усі задоволені. Іще би завершити сезон на такому місці… Думаю, це буде дуже складно. Зараз команда пішла у відпустку. Потрібно набратися сил, емоційно налаштуватися. Старатимемося і навесні тішити наших уболівальників.

— Подейкували, перед колективом ліквідували значну частину заборгованостей. Певне, не тільки у спортивному, а й у фінансовому плані з гарним настроєм пішли на відпочинок?
— Авжеж! До того ж, я в команді лише з лютого, переді мною практично немає боргів. Ну, може, за півмісяця. Це в гравців, які тривалий час виступають у «Зорі», були великі затримки. Кажуть, що погасили їх. Отож усе разом сприяє хорошим емоціям. Тим паче маємо запас балів: од четвертого місця — шість.

— Утім, Вернидуб на післяматчевій прес-конференції зазначив, що орендовані гравці (Шевченко, Малиновський, Караваєв і Будківський) вирушать, принаймні на перший збір, із «Шахтарем»…
— Як кажуть: «Поживемо — побачимо». Хлопцям бажаю лише успіху. Окрім того, якщо вони закріпляться у «Шахтарі», це для них буде лише крок уперед. Нехай досягають нових звершень із «гірниками». Якщо, звичайно, останні захочуть їх залишити в себе. Дай Бог, аби залишили.

— Думаю, зараз кожен футболіст «Зорі» прагне довести сезон до логічного завершення. Особливо зважаючи, в якому стані «Дніпро»…
— Так, маєте слушність. Дуже хочеться. Причому всім: тренерському штабу, футболістам і керівникам ФК. Отож старатимемося й прикладатимемо максимум зусиль заради втілення нашої мрії.

“Украинский футбол”