Александр Караваев: “Ещё не привыкли к такой ответственности”

КараваевВингер «Зари» рассказал о начале весеннего футбола для луганчан

— Олександре, гадаю, напередодні матчу із «Чорноморцем» над командою тяжів тиск відповідальності за невдалі результати з «Волинню» та «Олімпіком».
— Просто тривалий час не було офіційних матчів. Можливо, частково втратили той малюнок гри, який демонстрували восени. Плюс оці постійні розмови про високі місця, амбітну мету… На нас це тиснуло, бо для команди це вперше. Вочевидь, спершу не витримали, бо ще не звикли до такої відповідальності. Наставник наголошував, аби ми все викинули з голови, відтак грали у свій футбол, аби все вдалося.

Зустріч із «Чорноморцем» розпочали добре, створили кілька моментів, заробили пенальті, й грали в більшості практично з дебюту гри. Правда, зіграли погано та не змогли реалізувати нагоди. Іще в першому таймі потрібно було все довести до кінця.

— Чи були думки, коли арбітр дістав червону картку супернику й вказав на 11-метрову позначку, що справа вже зроблена?
— Зізнаюся, до удару Пилипа з пенальті ще нуртували подібні думки. Такі епізоди розслабляють. Утім, виявляється, після такого ще складніше грати, бо непросто скористатися раптовою перевагою. Зрештою, це могло зіграли з нами злий жарт.

— Рішення арбітра було радикальним…
— Саме був поруч. Навіть почув відлуння удару, коли захисник зіграв Будківському прямо в ногу. Пилип навіть не бачив його, вже хотів бити в порожні ворота. Натомість йому брутально завадили скористатися реальним шансом відкрити рахунок. Вважаю, це — чистий пенальті. Щодо подвійного покарання краще консультуватися з суддями. Не знаю, як краще, бо після такого покарання, особливо на перших хвилинах, команду психологічно «вбивають», а інтрига більше не живе.

— Юрій Вернидуб гукав, аби до позначки підходив не Будківський, проте саме Пилип наважився на удар. Недокричався?
— Усі звернули увагу, що Юрій Миколайович щось підказував. Утім, до нас долинуло лише ім’я Пилипа. Відтак подумали, що тренер хоче, щоби Будківський реалізував пенальті. Насправді була велика відстань між нами.

— Дивно, бо стадіон пустував, і регулярно було чутно, як Вернидуб коригує дії гравців на полі.
— Тренера можна зрозуміти, бо Юрій Миколайович завжди прагне досягти нових висот. Тим паче в такому матчі. Не хочу образити суперника, проте коли команда грає в більшості та ставить перед собою серйозні завдання, то справу необхідно доводити до логічного завершення. Не варто зі звичайного матчу робити валідольний. Прекрасно розуміємо наставника та його емоції. У перерві він сказав, чого вимагає від нас. Отож у другій частині додали в швидкості. Не мали права втрачати очки в такому поєдинку.

— Склалося враження, що по перерві луганцям, як гора з плечей упала.
— Просто тренер розповів, як треба діяти. Навіть трішки раніше вийшли (мабуть, на п’ять хвилин) із підтрибунного приміщення, відтак на полі поговорили між собою. Найперше, заспокоїлися. Ми завжди віримо в партнерів, допомагаємо один одному й знаємо, якщо будемо єдиним цілим, то все буде гаразд. Дуже жваво почали другий тайм, і результат не забарився.

— Чотири голи — наслідок куражу чи зневіри візаві?
— Думаю, було помітно, що команда викладається не на 100, а, сказав би, на 150 відсотків. До того ж, опонент хотів вичавити максимум у такій ситуації. Упродовж першого тайму одесити розуміли, що в них є шанс. Правда, коли забили перший м’яч, суперника надломив такий перебіг подій. Вони не опускали рук, але, коли ми подвоїли рахунок, «Чорноморець» посипався. Віддам їм належне: перший тайм добре провели, билися за результат. По перерві позначилося, що через гру вдесятьох швидше надходить утома.

— Принаймні до вечора неділі «Зоря» має 10 очок відриву від «Дніпра». Як уберегти себе від передчасної ейфорії?
— Та як? Найперше, не треба зациклюватися на цьому. Прекрасно розуміємо, що в іншому випадку все буде лише гірше. Більше того: можна розтринькати весь гандикап. Ейфорія буде після завершення чемпіонату, коли все буде вирішено. Зараз, чесно, про це навіть не думаємо. Налаштовуємося на найближче протистояння.

— А далі у вас — «Динамо»…
— Кияни претендують на чемпіонство, звичайно, що вони боротимуться лише за перемогу. Для нас залікові пункти також дуже важливі. Треба поповнювати очковий доробок із будь-яким суперником, аби нас ніхто не зміг наздогнати в турнірній таблиці.

“Украинский футбол”