Ігор Гузь: «Герреро ‒ гравець Зорі, ми викупили його контракт»

Начальник Зорі Ігор Гузь в ексклюзивному інтерв’ю для «Українського футболу» розповів версію луганського клубу щодо перемовин з 20-річним півзахисником Максимом Хланем.

На початку цього місяця з’явилась інформація, що молодий півзахисник луганської Зорі Максим Хлань вирішив в односторонньому порядку розірвати контракт з клубом та достроково отримати статус вільного агента.

Свій вчинок футболіст пояснив тим, що Зоря змушувала його підписати п’ятирічний контракт, а після того як він відмовився – його відправили з першої команди до U-19, та й взагалі відсторонили від тренувального процесу.

Раніше позиція Зорі у спорі з Максимом Хланем була невідома. Щоб почути версію керівництва луганського клубу, журналіст Андрій Шевченко звернувся за коментарем до Ігоря Гузя, який розповів нові деталі цієї скандальної історії та поділився свіжими новинами Зорі.

«Юридичних підстав для розірвання контракту у Хланя немає»

– Розкажіть, яка у вашого клубу на даний момент ситуація з Максимом Хланем?

– Все просто. Зараз поки що він написав листа, що хоче розірвати контракт, але ми з цим не погоджуємось. Все заходить в юридичну плоскість, бо для розірвання контракту не має юридичних підстав. 

Хлань зі своїм адвокатом хочуть це діло спустити якось на гальмах, щоб його відпустили без грошей. Клуб з цим не згоден.

– Зоря хоче, щоб він до кінця допрацював контракт?

– Так.

– Зі слів Хланя, його не пускали в столову разом з першою командою та не давали спілкуватися з першою командою. Можете прокоментувати?

– Це як театр одного актора. Він факти перекручує і подає їх так як йому вигідно щоб розірвати контракт. Куди його не пускали? Він жив в тій же кімнаті, в якій він жив, коли тренувався з основною командою. Він тренувався з U-19, але це ж одна й та сама структура, одна й та ж заявка на чемпіонат. Тому це рішення тренера – в якій команді тренується футболіст.

В нього в контракті прописано: «він виконує усі доручення, які йому надають тренерський штаб та керівництво клубу». Тому рішення тренера він повинен виконувати згідно діючого контракту. 

Щодо кафе. Коли там іде обговорення тактичних завдань на гру і Хлань приходить, а він не є футболістом, який заявлений на гру, то навіщо йому чути плани тренера на гру? Це така інформація, яка не повинна виходити нікуди. Але сніданок, обід та вечеря були по розкладу з тією командою, з якою він тренувався на той час. При цьому меню було однакове у основного та молодіжного складу.

Максим завжди хотів бути тільки гравцем основного складу команди – це нормальне бажання, і я його розумію, але потрібно виконувати те, що від нього вимагає тренер.

Він не був гравцем стартового складу, ви можете перевірити, скільки разів він виходив в стартовому складі (вісім виходів на поле за сезон і один в старті, – прим. А.Ш.). Він був гравцем ротації, але ця ситуація його не влаштовувала. Не влаштовувала ‒ ну що ж, треба дорости, йому всього 20 років.

Тоді він вирішив, що його тут не цінують, і прийняв рішення розірвати контракт, але підстав для цього немає. Йому платилася заробітна плата, як і всім футболістам, заборгованості немає. Заробітну плату йому ніхто не «зрізав» у зв’язку з тим, що він тренувався з командою U-19. На нього розраховували в майбутньому. Йому казали: «Перепідписуй контракт, ще буде час і будеш грати, твій час прийде». Умови контракту на перепідписання були дуже привабливі, але він хотів сьогодні і зараз.

«Його слова не зовсім відповідають дійсності. Насправді було так…»

– Щодо перепідписання контракту, Максим казав, що Зоря пропонувала йому контракт на п’ять років, а він в свою чергу хотів його продовжити на два-три роки. Ці цифри реальні?

– Його слова не зовсім відповідають дійсності. Насправді було так:

– Скажи Максим, на скільки років підписуємо контракт?

– Я не знаю.

– На п’ять років тебе влаштує?

– Давайте на п’ять.

Більше в день обговорення нового контракту інших пропозицій від нього не надходило. Але на ранок наступного дня він почав змінювати умови, які з ним були погоджені напередодні.

Він почав пропонувати, щоб підписали контракт на півроку. Що таке півроку? Це взагалі нічого. Клуб відмовився від таких умов. Зі сторони Максима не було ніякої цифри, окрім вищезгаданих півроку. 

Заяви Максима дискредитують клуб та спрямовані на те, щоб відбілити його і аргументувати порушення ним умов діючого контракту.

Дивіться, у нас 31 футболіст, в заявку у нас потрапляє 23. Кожного разу вісім футболістів поза заявкою. Це ж процес такий, конкуренція, яку потрібно виграти. А він це все перекручує так, ніби до нього якесь не таке ставлення.

Максим враховує тільки особисті інтереси, та не враховує інтереси клубу. Він не бігав навкруги поля, він тренувався, йому дали тренувальний процес в команді U-19. В тому, що він не потрапляв в основний склад – це до нього питання. 

Нічого тут такого немає, це робочий процес. Все повинно бути в юридичній площині. Ми досі стоїмо на своєму – Максим, ти гравець футбольного клубу. Якщо він професіонал, то повинен виконувати діючий контракт.

«Герреро ‒ гравець Зорі, ми викупили його контракт»

– Давайте поговоримо про ваших інших футболістів, про тих чиї контракти закінчуються влітку. Зараз можете назвати з ким проходять переговори і на якому етапі вони знаходяться?

– Цей процес зараз іде і зараз ми не можемо сказати, зараз ідуть перемовини з усіма. Ми точно знатимемо до 30 червня з ким у нас продовжиться співпраця, а з ким ми розійдемось.

– А щодо Едуардо Герреро? Оренда завершується, але у вас є опція викупу – будете її активувати?

– Герреро на сьогоднішній день ‒ гравець Зорі. Ми цю опцію застосували.

– Розкажіть про збори Зорі, де вони будуть проходити і з ким будете грати?

– Зараз з командами підписуємо контракти. Почнемо в Україні, а потім поїдемо до Любліну в Польщі.

– На сайті Google, якщо переглядати матчі Зорі, на даний момент є інформація про п’ять товариських зустрічей – з Ресовією (4 липня), Сталью із Мелеця (8 липня), Земпліном (11 липня), Гурніком з Ленчни (17 липня) та Ружомбероком (22 липня). Ця інформація відповідає дійсності?

– Так, ми зараз контрактами обмінюємось. Ще будуть спаринги. Про них – пізніше. Можливо, в один день зіграємо два матчі.

– Яка зараз ситуація по вашим легіонерам, які скористались правилом ФІФА і покинули команду. Хтось з них може повернутися в новому сезоні?

– Це складний процес, вони не дуже хочуть їхати в Україну. Це дуже відкрите питання і поки ніякого просвіту в цьому питанні ми не бачимо. Розраховуємо на свої сили. Вони всі наче збираються повертатися, а як до діла доходить – одні запитання.

– Останнє питання. Чутки не просто запевняють у переході вашого головного тренера Патріка ван Леувена до Шахтаря, а й підкреслюють, що тренувальний процес Зорі на зборах веде вже Чижов. Розкажіть, яка у вас позиція.

– У нього діючий контракт. Якщо ван Леувен захоче піти в якусь іншу команду – це повинно бути цивілізовано з урахуванням інтересів обох сторін. 

В житті все буває. Люди приходять і відходять: футболісти, тренери, співробітники. Головне щоб не було образ і залишалися приємні спогади про співпрацю.

А взагалі, сьогодні головне – наша перемога та мир у нашій країні. З цією думкою потрібно прокидатися і лягати спати, а все інше прийде.