Даниїл Алефіренко: Не знаю, чому не грав у ван Леувена у Зорі.

Нападник Зорі Даниїл Алефіренко, який у другій половині сезону УПЛ виступає за Чорноморець на правах оренди, дав ексклюзивне інтерв’ю «УФ». Гравець розповів про своє становлення у Металісті, роки кар’єри у Зорі, а також сьогоднішню роботу під керівництвом Романа Григорчука в Одесі.

Даниїл Алефіренко став головним відкриттям другої половини сезону чемпіонату України. Восени нападник був резервістом у Зорі Патріка ван Леувена, а вже навесні зміг забити 6 м’ячів у 7 матчах за Чорноморець, включаючи дубль у матчі з Кривбасом (перемога 3:2 в гостях у рамках недавнього туру УПЛ).

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» Алефіренко розповів про свій шлях у дитячо-юнацькому футболі та старт дорослої кар’єри завдяки Віктору Скрипнику. Також наш герой оцінив перспективи молодіжної збірної України Руслана Ротаня на Євро-2023.

Чорноморець цікавився мною ще на початку сезону

– Даниле, зараз ви проводите дуже класний період у Чорноморці. Наскільки комфортно вам грати у новій команді?

– Команда відмінна, колектив дружній. Прийняли дуже тепло. Я неймовірно вдячний усім.

– Як складаються ваші відносини із головним тренером Романом Григорчуком?

– Мені дуже подобається працювати із Романом Йосиповичем. Подобається його тренувальний процес. Я радий, що потрапив у цю команду і перебуваю зараз тут.

Роман Григорчук. Фото: Google

– Чи могли ви опинитися у Чорноморці раніше?

– Наскільки я знаю, мною цікавилися ще на початку сезону. Але щось не вийшло. Однак, зараз я радий що вдалося потрапити до Чорноморця.

– Нині Зоря, якій належать права на вас, демонструє дуже високі результати із досить молодим складом. Чому ви отримували мало ігрового часу у першій частині сезону?

– Якби я сам знав, то обов’язково відповів би на це питання.

– Що ви можете розказати про наставника Зорі Патріка ван Леувена?

– Це тренер із великими амбіціями та доволі непоганим тренувальним процесом.

У дитинстві подобалися Роналду та Неймар

– Даниле, нам би хотілося трохи поговорити про старт вашої ігрової кар’єри. Можна припустити, що як харків’янин, ви у дитинстві вболівали за Металіст. Чи це так?

– Так, мені із дитинства подобався футбол, і я вболівав за Металіст. Саме тому я вирішив вступити до академії клубу. Я якраз потрапив туди у період, коли Металіст був на висоті та грав у Лізі Європи. 

– На яких футболістів ви рівнялися у дитинстві?

– Мені завжди подобалися Кріштіану Роналду і Неймар.

– Як ви потрапили до академії?

– Я дізнався, що у Металіста є академія, до якої можна пройти відбір. Спочатку я потрапив до третього складу. Побув там одне тренування, і мене взяли вже до другого складу. А буквально через два місяці мене запросили вже й до першого складу, який вважався основним.

– Хто із харківських тренерів зробив найбільший вклад у ваше футбольне становлення?

– Це, безумовно, Євген Миколайович Назаров.

В Зорі за Скрипника була дуже висока конкуренція

– Після того, як Металіст було розформовано, ви перейшли до академії Зорі. Як це сталося?

– Якраз мій тренер Євген Назаров був знайомий із селекціонером Зорі Юрієм Дудником. Вони добре спілкуються. Ми з хлопцями поїхали на перегляд, і тренер мене там помітив.

– Хто із тренерів у молодіжці луганців найбільше повпливав на вашу кар’єру?

– Якщо чесно, я не можу наголосити на комусь одному. Мені всі тренери допомагали у розвитку та вірили в мене. Всім їм дякую: Дмитро Олексійович Кара-Мустафа, Василь Анатолійович Баранов, Володимир Богданов, Сергій Руденко.

– На дорослому рівні ви дебютували за Зорю під керівництвом Віктора Скрипника. Що це за спеціаліст?

– Це хороший тренер, і мені подобався його тренувальний процес.

Віктор Скрипник. Фото: ФК Динамо

– Наскільки вам, як молодому гравцю, було складно потрапити до складу Зорі за каденції Скрипника?

– Конкуренція у команді тоді була, і справді, надвисока. У нападі грали Гладкий, Громов, Аллах’яр, Шахаб… Це якісні гравці, із якими непросто конкурувати.

Ротань просуває свою філософію футболу, Євро-2023 – це важливий момент для нього

– Ви вже маєте досвід виступів у молодіжній збірній України. Як вам вдалося привернути до себе увагу Руслана Ротаня?

– Два роки тому я проводив непоганий сезон за молодіжну команду Зорі та був залучений до тренувального процесу першої команди луганців. Тож мене і викликали до молодіжної збірної.

Руслан Петрович є хорошим тренером. Він просуває свою філософію футболу. Мені завжди подобалося працювати з ним у збірній. 

– Як ви оцінюєте шанси команди на Євро-2023, який відбудеться вже у червні?

– Євро-2023 – це дуже важливий момент. Як для хлопців, так і для тренера. Треба їхати туди й показати футбол, в який ми вміємо грати, і який неодноразово вже показували. У нас хороша команда, і ми все можемо. Головне вірити.

– Які ваші особисті цілі на сезон та майбутнє?

– У цьому сезоні я хочу зайняти якомога вищий рядок у турнірній таблиці чемпіонату України із Чорноморцем. А щодо майбутнього,  вже говоритимемо після закінчення цього сезону.